SDP:n eduskuntavaliehdokkaat Lapissa

Yleinen 12:40

Lapin Sosialidemokraattinen Piiri ry on nimennyt toistaiseksi Lapista seuraavat eduskuntavaaliehdokkaat:

Seija Hiltunen, Rovaniemi                         seija.eduskuntaan(a)gmail.com

Valtteri Huhtamella, Ivalo                         valtteri.huhtamella(a)gmail.com

Janne Jussila, Kemijärvi                             jannemv.jussila(a)gmail.com

Timo Lappalainen, Rovaniemi                    lappalainent53(a)gmail.com

Vahur Lihtkivi, Rovaniemi                          vahur1969(a)hotmail.com

Antti Liikkanen, Rovaniemi                        antti.liikkanen(a)rovaniemi.fi

Maria-Riitta Mällinen, Rovaniemi                 mariariitta.mallinen(a)gmail.com

Mikkel Näkkäläjärvi, Rovaniemi                   mikkel.nakkalajarvi(a)gmail.com

Niina Oinas, Tervola                                niinaoinas(a)hotmail.com

Johanna Ojala-Niemelä, Rovaniemi             johanna.ojala-niemelä(a)eduskunta.fi

Janne Olsen, Tornio                               janneolsen15(a)hotmail.com

Martti Rauhala, Tornio                            martti.rauhala(a)metalliliitto.fi

Jani Sukuvaara, Sodankylä                       jani.sukuvaara(a)gmail.com

Pekka Tiitinen, Kemi                              pekka.tiitinen(a)lappia.fi